Запитання

1. Навіщо потрібно відвідувати психолога, якщо ринок надає багато фільмів, книг? Якщо є ютуб? Можна ще другові розповісти про проблему та "звільнитися" від вантажу. Також можна відвідати духовний ретріт та опрацювати травми.

Зараз на нашому так званому «ринку духовності» зустрічається безліч різних описів світу, які претендують на істинність, і дуже мало інструментів. Продається популяризований продукт, вживаючи /переглядаючи/ читаючи який, людина намагається боротися зі своїми власними привидами поодинці, найчастіше, не помічаючи болотця у собі, і помічаючи в оточуючих. Популярна "психотерапія за столом" та самолікування під керівництвом сумнівних видань із серії "Сам собі психолог" або «Як стати щасливим і багатим», насправді є сурогатними замінниками допомоги професійних психологів, психотерапевтів, психоаналітиків. Читаючи/споживаючи ці видання, людині затишно зі своїми ілюзіями, не тісно, ​​світ ілюзій просторий і віртуальний. Людині легко і надійно жити у світі своїх фантазій та уявлень, у світі самообману. Однак може наступити такий момент, коли втрачається конгруентність: відчуваю одне, думаю інше, кажу третє, поступаю по-четвертому

Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик

Психологи також отримують психотерапевтичну допомогу, незважаючи на знання. Без цього ніяк. У цьому контексті психолог - це професія, на відміну широко вживаного вживання слова «психолог» з життєвим підтекстом, де психологом називається людина, яка знається на людях, розуміє і співчуває іншому. Насправді, це чудово, коли такі люди, що співпереживають, є в оточенні. Іноді цього буває достатньо, щоб людині стало краще. Але, на жаль, не завжди. Іноді допомога психолога буває потрібна. А іноді необхідний і медикаментозний супровід та допомога лікаря психіатра.

2. Яка мета психотерапії та які можуть відбуватися зміни у людини?

Мета психотерапії - набуття людиною самоприйняття та самопізнання. Також доступу до своїм внутрішнім ресурсам, спираючись на які, людина зможе продуктивно справлятися з життєвими труднощами, стаючи по відношенню до них більш стійким, терпимим та толерантним.

Мета психотерапії – це не безхмарне щастя та диво, а прив'язка клієнта до реальності, до тих обставин, у яких зараз перебуватиме і адаптація до цих обставин. «Ми плаваємо, в чому є, а не чекаємо потрібної температури води» - говорила моя вчитель системною сімейною психотерапії. Якщо клієнт самостійно вирішить змінити ту реальність, у якій зараз перебуває, то ми допомагаємо йому не боятися змін, приймати самостійні рішення та брати на себе відповідальність за все те, що з ним відбувається у житті.

Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик
Які можуть відбуватися зміни на психотерапії?
Які можуть відбуватися зміни на психотерапії?
  • свідомість свого життєвого досвіду, прийняття та розуміння власних почуттів та переживань;
  • вільне вираження своїх почуттів та відчуттів;
  • усвідомлення тих труднощів, які відбуваються в житті людини;
  • звільнення від «відчуття сорому» при прояві щирості;
  • стабільність самооцінки та самоповагу;
  • усвідомлення своїх власних кордонів та свого приватного простору, утримання цих кордонів;
  • самоідентифікація;
  • відповідальність, що визначає людину як незалежного суб'єкта прийняття власних життєвих рішень;
  • подолання внутрішніх факторів та комплексів, що заважають особистісному розвитку;
  • зміна поведінки у бік продуктивності та адаптивності по відношенню до кожної нової ситуації тощо.
  • підвищення толерантності та стійкість до життєвих труднощів, що виникають;
  • терпимість до інших і до їхньої «несхожості світогляду», терпимість до «неоднаковості
  • вості»;
  • звільнення від «важкої ноші»: образ, зайвої відповідальності, комплексів, невпевненості та багато інших. ін.
Натиснувши "Прийняти файли cookie", ви даєте згоду на зберігання файлів cookie на вашому пристрої для поліпшення навігації по сайту, аналізу використання сайту і надання допомоги в наших маркетингових зусиллях.
Умови