Терапія дітей та підлітків

Якщо Вас щось бентежить у поведінці Вашої дитини, то тут дуже важливо вчасно звернутися за допомогою до спеціаліста. Іноді буває достатньо діагностики, щоб зрозуміти, наскільки обґрунтовані ваші побоювання.

Коли батьки замислюються про те, щоб відвести свою дитину до психолога, то часто можуть думати, що це з ними щось негаразд. Переживають, що фахівець звинувачуватиме їх у тому, що вони чогось не зробили, не доглядали.

Насправді ж, фахівець чудово розуміє, що є психологічні особливості сімейної системи, а є психологічні особливості дитини і це не те саме.
Терапія дітей та підлітків. Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик

У яких випадках необхідно звернутися до психолога:

  • Коли дитина бентежиться і не хоче спілкуватися з іншими дітьми;
  • Розлади сну – страх спати поодинці, нічні кошмари, занепокоєння;
  • Нервовий тик, нетримання сечі, заїкання;
  • Агресія – ще один із важливих приводів для звернення до психолога, незалежно від того, на кого вона спрямована: на себе чи на оточуючих.
  • Відмова від їжі також є ознакою агресивної поведінки дитини. І це так само, є ситуації SOS;
  • Брехня і злодійство.
  • Дитина шкільного віку стала потайливою;
  • Зміна школи. Адаптація до нового колективу у будь-якому віці – це стрес. Важливо залишатися в контакті зі своєю дитиною і, якщо Ви бачите, що вона потребує допомоги в адаптації, важливо звернутися за професійною допомогою;
  • Розлучення батьків. Це дуже важлива тема. Сьогодні багато пар розлучаються. Дитина в такій ситуації часто може почуватися покинутим. При розлученні важливо поговорити з дитиною про те, що він назавжди залишиться дитиною своїх батьків навіть, якщо його батьки перестануть бути подружжя. Дуже важливо провести межу для дитини, що між подружньою та батьківською парою не завжди стоїть знак рівності. Після розлучення дуже важливо залишитися батьківською парою для свою дитину;
  • Загибель близької людини. Під час трагедії який завжди є сили, щоб дати емоційний ресурс і підтримку дитині, а вона дуже цього потребує. Не завжди є поруч дорослий, який пояснить дитині що сталося та допоможе знайти точку опори в ситуації, коли дорослі люди, які забезпечують догляд дитині самі зараз переживають дуже складні почуття;
  • Загибель вихованця;
  • Різкі перепади настрою
  • Невиправдані страхи;
  • Поповнення у сім'ї. Коли у ній з'являється нова людина, дитині не завжди зрозуміло, яке місце у сімейній системі тепер займатиме він. Цьому питанню важливо приділити час.
  • Проблеми з адаптацією до правил, встановлених у сім'ї або у навчальному закладі:
  • Протестна поведінка: істерики, конфлікти, з якими батьки не можуть впоратися;
  • Будь-які різкі зміни у поведінці дитини, це привід звернутися за допомогою до психолога.

Дитяча агресія

Терапія дітей та підлітків. Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик

Часто буває, коли дитина агресивна, ніхто їй не радий і ніхто не хоче зайвий раз з нею спілкуватися. І дорослі думають, що вона може просто взяти і перестати бути агресивною, але для дитини це іноді буває єдина можливість сказати світові, що вона не погоджується з тим, що відбувається навколо.

А можливо, що все це відбувається тільки тому, що він не знає іншої мови. І якраз у цей момент йому так боляче, що він просто не може знайти більш відповідних слів.

Давайте згадаємо ситуації, коли ми самі відчуваємо біль чи вражені – нам самим складно знайти відповідні слова в такі моменти. Якщо уявити таку ситуацію сам, то буде набагато простіше зрозуміти, що дитина потребує допомоги.

Іншим проявом агресивної поведінки дитини є заподіяння шкоди самому собі. Це можуть бути порізи тіла, відмови від їжі. Іноді буває не так очевидно, що дитина ранить себе.

Дорослим треба бути дуже уважними та обережними з цими проявами. Нерідко буває, що підлітки, починаючи з десь 10 років, можуть поранити себе на внутрішній поверхні стегон, на верхній частині рук тому, що ці місця найлегше можна сховати під одягом.

Якщо ви знайшли такі порізи у своєї дитини. Будь ласка, не лайте його! Це також спосіб виразити свій біль. У цієї ситуації НЕОБХІДНО! відвести дитину до психолога, а можливо, і до психіатра.

Терапія дітей та підлітків. Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик
Натиснувши "Прийняти файли cookie", ви даєте згоду на зберігання файлів cookie на вашому пристрої для поліпшення навігації по сайту, аналізу використання сайту і надання допомоги в наших маркетингових зусиллях.
Умови