Спостереження за немовлятами

Суть методу полягає в активному формуванні аналітичної позиції у спеціаліста через використання можливості спостерігати за розвитком немовляти у родинному колі, не втручаючись у процес, а також одночасно з цим бути емоційно включеним до того, що відбувається.

Методика Естер Бік, на перший погляд може здатися наївно простою: спостерігач раз на тиждень на протягом 1-2 років з моменту появи малюка протягом 1 години стежить за всім, що відбувається з немовлям та навколо нього. Кожне спостереження протоколюється.

Після протоколів обговорюються в невеликій групі колег під наглядом супервізора. У процесі обговорення протоколу акцент робиться на виявленні емоційно значущих подій у відносинах між матір'ю та немовлям, і навіть іншими людьми, зокрема, - самим спостерігачем. Це дає можливість зрозуміти несвідомі патерни комунікації.

Спостереження за немовлятами. Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик
Важливою особливістю як первинних протоколів спостереження, так і робіт, написаних на їх основі, є мінімальне використання теоретичних конструкцій та наукової термінології. Це важливо для створення необхідного ментального простору між безпосереднім емоційним досвідом спостерігача та наступним його теоретичним осмисленням.
Спостереження за немовлятами. Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик

Особливості методики

У ході спостереження за немовлятами та при подальшому груповому обговоренні вирощується здатність фахівця створювати внутрішній проміжний психічний простір для контейнування інтенсивних емоцій пацієнтів.

  • Тривалість курсу - 2 роки;
  • Періодичність зустрічей - 1 раз на тиждень тривалістю 1,5 години;
  • Формат групи – напіввідкритий. Коли один із спостерігачів закінчує спостереження, хтось інший може приєднатися.

Участь у групі можна розпочинати як з немовлям, якого ви плануєте спостерігати, так і без нього. Ви можете приєднатися до групи та поступово шукати сім'ю для спостереження. Це допоможе плавному входженню у процес навчання.

Спостереження за немовлятами. Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик
Натиснувши "Прийняти файли cookie", ви даєте згоду на зберігання файлів cookie на вашому пристрої для поліпшення навігації по сайту, аналізу використання сайту і надання допомоги в наших маркетингових зусиллях.
Умови