Юнгіанський аналіз

Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик

«Рана, як часто каже нам поезія, - це вуста, і терапевту необхідно лише слухати»
(Дж. Хіллман).

Аналітична психологія спирається на уявлення про існування несвідомої сфери особистості, що є прихованим джерелом лікувальних сил та повноцінного розвитку індивідуальності. Це один з найбільш ефективних методів глибинної психології, розроблений ще в середині XX століття фундатором сучасної психології Карлом Густавом Юнгом.

Суть юнгіанського аналізу полягає в розумінні того, що поряд з свідомим життям у кожного індивідуума є ще несвідома частина психіки, що складається з дитячих комплексів та пережитих раніше психологічних травм, які з часом не тільки викликають біль і переживання, але навіть здатні захопити владу над свідомою частиною особистості.

У деякі моменти життя кожен з нас може переживати стан власної втрати цілісності. Це відбувається, наприклад, коли одна з частин - Персона, сформована, але при цьому, був втрачений зв'язок з дитячої частиною Душі та людина, маючи значні досягнення у соціальній сфері, втрачає здатність радіти звичайному життю. Найчастіше подібні проблеми викликають незрозуміле занепокоєння та дискомфорт, приводячи пацієнта на прийом до психоаналітика.

Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик

Як працює юнгіанський аналіз

Завдання юнгіанського аналітика не в тому, щоб дати «чарівну таблетку» пацієнтові, який страждає, а подивитися разом з ним у момент страждання, яка ж частина його Душі стоїть за виявленим симптомом, що вона хоче розповісти, про що страждає і чого потребує для зцілення.

Під час сеансів психоаналізу у вигляді вивчення сновидінь створюється особистий міф, а розрізнені частини психіки з'єднуються у єдине ціле. В результаті досягається повне осмислення, включаючи інтеграцію глибинних сил та мотивацій людини, які стоять за його реальними почуттями та вчинками.
Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик

Уважне та вдумливе слухання аналітика дозволяє створити інтерпретації, необхідні для зв'язування всіх переживань пацієнта в цілісну картину, роблячи такий контакт цілющим для індивіда.

За допомогою методів правильного сеттингу, герметичності рамки та тривалої системної роботи досвідчений аналітик допомагає людині відновити зв'язок саме з тією частиною Душі, з якою в нього було втрачено контакт. Так що з часом ця частина психіки зможе гармонійно вбудуватися в єдине ціле.

Сьогодні послуги професійного психолога стали доступні багатьом, як в Україні, так і за кордоном. Скільки коштують послуги одного з провідних юнгіанських аналітиків, чинного члена Міжнародної Асоціації Аналітичної Психології (UJA IAAP) Олени Поздєєвої можна дізнатися у розділі "Вартість послуг"

Дослідіть свою тінь

«Як я можу бути реальним, не відкидаючи тіні? Якщо я хочу бути цілісним, то повинен мати й темну сторону; усвідомлюючи свою тінь, я згадую ще раз, що я людська істота, подібна до будь-якої іншої» (Карл Юнг).

Неприйняті частини індивідуума в аналітичній психології називають тіньовими частинами особистості. Це ті частини особи, які при поверхневому погляді можуть здатися патологічними, неправильними чи незручними для їхнього власника. У той же час їх можна розглядати і як дар, що забезпечує власну унікальність і здібності до творчості.

Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик

Наша тінь здатна не тільки нести руйнування, але також має позитивні властивості. Це приховане джерело життєвої сили, творчих імпульсів та спонтанності, що дає нам практично невичерпний запас енергії, якщо його направити до конструктивного русла.

Багато в житті людини залежить від того, наскільки добре вона знайома зі своєю тіньовою частиною. Вивчаючи власну тінь, ми неодмінно знаходимо доступ до глибинних творчих верств своєї психіки, відкриваючи здатність до них успішної реалізації у зовнішньому світі. Крім того, тут міститься і важливе послання від несвідомого, допомагає нам правильно зрозуміти самих себе, розвинути гармонійні відносини та творчу частину своєї особистості.

Висловлюючись у термінах юнгіанської психології, досліджуючи цю частину своєї особистості, ми знаходимо «золото» своєї Тіні. І якби людина змогла прожити без власної тіні, то вона була б нудною і плоскою. Але, ми те, зовсім не плоскі, і кожен з нас має свою тінь!

Часті питання психоаналітику

З подібними питаннями люди найчастіше звертаються за допомогою до психолога, переживаючи черговий новий виток розвитку на своєму життєвому шляху.

01 Хто я є

  • Який мій особистий міф, моє родове дерево?
  • Як мої батьки вплинули на моє виховання?
  • Чому я вибрав(ла) саме цю професію, що ця професія дає в моєму житті, крім грошей?

02 Чому я? Або переживання втраченого шансу

  • Чому саме зі мною відбуваються ті чи інші події життя?
  • Що сталося б, якби я опинився (опинилась) в іншому місці та іншому часі?

03 Що я можу робити зі своїм життям:

  • Щоб подобатися собі?
  • Щоб подобатися батькам, роботодавцю, чоловікові/дружині, партнеру, дітям?

04 Запитання поло рольової ідентифікації:

  • Що означає бути чоловіком?
  • Що означає бути жінкою?
  • Що таке мужність і що таке жіночність?
  • У чому ці якості виявляються саме в моєму житті?
  • Чого мені не вистачає, щоб почуватися щасливим чоловіком чи щасливою жінкою?

05 Як стати щасливою/щасливою (найголовніше питання)

Всі ці питання рано чи пізно починають турбувати нас, нерідко викликаючи сумніви, які важко пояснити. або депресії, а часом навіть можуть привести у стан глибокого розпачу, залишаючись невирішеними!

Олена Поздєєва - аналітичний психолог, Юнгіанський аналітик

Нерідко буває, що людина, намагаючись знайти відповіді на свої запитання, так і не знаходить їх у певному періоді свого життя. І тоді вона продовжує жити, залишаючись зі своєю психологічною проблемою наодинці і переживаючи особисті страждання довгі роки.

Слід врахувати, що з погляду аналітичної психології неможливо вирішити подібні проблеми, виходячи тільки лише зі свого особистого суб'єктивного досвіду. У той же час найбільш повні відповіді та дієві рішення тут слід шукати в полі колективного несвідомого, працюючи над ними разом із професійним психологом-аналітиком.

Натиснувши "Прийняти файли cookie", ви даєте згоду на зберігання файлів cookie на вашому пристрої для поліпшення навігації по сайту, аналізу використання сайту і надання допомоги в наших маркетингових зусиллях.
Умови